Padėkime augti

“Padėkime augti” ieškokite knygynuose

Visas mūsų išleistas knygas galite įsigyti internetinėje parduotuvėje  perku-remiu.lt  ir

ekologinėje krautuvėje “Žalia Rasa” Odminių g. 7 – 12, Vilniuje arba ten pat tik internetu

arba kreipkitės tiesiai į mus e-paštu: valdorfoiniciatyvos@yahoo.com

„PADĖKIME AUGTI. Sveikas ir saugus vaikas nuo kūdikystės iki brandos“ 

Tai NĖRA dar vienas vaikų ligų vadovas tėvams.

NE TIK.Knyga

Kalbant labai apibendrintai – tai medicininiai ir pedagoginiai (paremti Valdorfo pedagogika) patarimai tėvams bei visiems suaugusiesiems, dirbantiems bei kitaip būnantiems su vaikais. Tai visuminis požiūris į vaiko raidą, remiantis medicina bei antroposofija.

Šios knygos tikslas – padėti tėvams įgyti pasitikėjimo savo jėgomis rūpinantis sveiku ar sergančiu vaiku. O taip pat susivokti, kaip kasdien jaučiasi jų vaikas, ko jam stinga, kada kreiptis į gydytoją, o kada dar saugu ar net naudinga palūkėti.

Paprastai tariant, knyga turėtų tapti tikra dovana tėvams, kurie nenori tiesiog „atiduoti“ savo vaiko nei gydytojams, nei mokytojams, kurie pasiruošę patys prisiimti atsakomybę už vaiko sveikatos saugojimą tiek fiziniame kūne, tiek sielos lygmenyje.

    Ar kada pagalvojote (Ar jau žinote)

  • kad vaikas jaučia skausmą tiek, kiek jį išreiškia; todėl mūsų susijaudinimas, baimė ir perdėtai reiškiama užuojauta veikia sergantį vaiką neigiamai ir tik padidina skausmą, o išlaikydami ramybę mes realiai sumažiname jo kančias
  • kad aukšta temperatūra padeda kovoti su liga ir, jei iškart nėra „numušama“ sipriais vaistais, garantuoja stabilesnę vaiko sveikatą ateityje
  • kad skausmų vaikai nesimuliuoja
  • o šildyklę ant nuolat skaudančio vaiko pilvelio galima išmokti pakeisti šiltu bendravimu ir tikru artumu
  • kad ugdydami darnos jausmą – jausmą, kad pasaulis yra aiškus, prasmingas, darnus ir tinkamas gyventi – sustiprinsite savo vaiko imunitetą
  • kad nustoti šlapintis į lovą vaikui gali padėti jūsų sukurtos ir tinkamai papasakotos istorijos personažas
  • kad svarbiausia sveikatos profilaktikos priemonė yra ne vitaminai, bet darbo džiaugsmas
  • kad kairiarankis atsineša į gyvenimą kitas užduotis ir savybes nei dešiniarankis
  • kokia gyvenimo su negalia prasmė
  • galiausiai, kad į ligą galima žiūrėti ne tik kaip į sveikatos sutrikimą, bet ir kaip į galimybę tobulėti

Kaip jau supratote, ši knyga skirta žmonėms, kurių pasaulėžiūra grįsta idealistinėmis nuostatomis. Ji labai reikalinga tiems, kurie ieško gilesnės reiškinių priežasties bei prasmės, o taip pat veiksmingos pagalbos.

 

Knygos struktūra taip pat netradicinė.

Skyriai sugrupuoti ne pagal ligos pavadinimą, diagnozę (kuri, beje, pradinėje ligos stadijoje dažnai būna neaiški), bet pagal tai, ką vaikas patiria, išgyvena, ir ką jo tėvai gali akivaizdžiai matyti.

Be to, čia rasite labai daug naudingų, patogių priedų: reikalingi telefonai ir adresai; kūdikių maistelio receptai; savigydos priemonės, kurias lengva pasigaminti namuose ir saugu naudoti be gydytojo priežiūros; spalvotos fotografijos; mezginių bei siuvinių pavyzdžiai, ir kt.

Dar kartą pakartosime svarbiausia. Šioje knygoje NĖRA fiksuotų taisyklių, kaip REIKIA elgtis.Taip, ten rasite išsamią, atidžiai patikrintą ir atitinkančią dabartinį mokslo lygį medicininę ir pedagoginę informaciją, bei išmintingas, gyvenimo patirties persmelktas rekomendacijas.

Tačiau tai – tik medžiaga JŪSŲ apmąstymams.

Ir nuoširdus knygos autorių bei leidėjų padrąsinimas, palaikymas priimti ASMENINIUS SPRENDIMUS. Būtent jie tikrai geriausiai atitiks individualią situaciją, kurioje jūsų vaikas yra kiekvienu konkrečiu momentu.

Tai Jūsų vaikas. Padėkite jam augti. Ir aukite patys.